Sukcesy artystyczne 

Każdego roku nasi studenci i absolwenci osiągają sukcesy. Ich prace są nagradzane na krajowych i międzynarodowych konkursach artystycznych. Mierzą się z najlepszymi w Polsce i często są od nich lepsi. Poznaj wybrane sukcesy studentów i absolwentów WSIiZ z ostatnich kilku miesięcy:


Międzynarodowy sukces studenta WSIiZ

Przemysław Niepokój-Hepnar, student kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna WSIiZ
Przemysław Niepokój-Hepnar, krośnieński fotograf oraz student rzeszowskiej WSIiZ zdobył złoty medal na 6. Bardaf International Exhibition w słowackim Bardejowie. Jest to najwyższe odznaczenie na międzynarodowych salonach fotografii odbywających się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP). Dodatkowo, za zdjęcie wykonane podczas pleneru na ukraińskim Zakarpaciu zdobył Honorowe Wyróżnienie FIAP. Dowiedz się więcej.


Natalia Pankiv najpiękniejszą studentką WSIiZ
Gala Miss WSIiZ21 kwietnia 2017 roku w Klubie Akademickim „IQ” Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala MISS WSIiZ 2017, w której dwanaście studentek walczyło o koronę najpiękniejszej. Zaszczytny tytuł Miss WSIiZ 2017 zdobyła Nataliia Pankiv, studentka pierwszego roku Bezpieczeństwa wewnętrznego.  Dowiedz się więcej
Student WSIiZ nagrodzony w międzynarodowym konkursie fotograficznym Discover Europe 2017

Discover Europe
 to największy ogólnoeuropejski konkurs fotografii studenckiej. W tym roku odbyła się jego czternasta edycja. Do konkursu zostało nadesłanych 3 tys. zdjęć z całej Europy. Jednym z laureatów edycji 2017 został Marcin Walko student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dowiedz się więcej


Student WSIiZ wyróżniony fotograficznym "Oscarem"

Jeden z najlepszych fotografów w Polsce studiuje w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Przemysław Niepokój-Hepnar, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej zdobył aż 10 honorowych wyróżnień w konkursie International Photography Awards (IPA), uznawanym za fotograficzne „Oscary”. Dowiedz się więcej


Fotografowie z WSIiZ ponownie najlepsi w kraju


Roztańczeni studenci WSIiZ, Grzegorz Starzak i Jan Trybus, wraz z Magdaleną Widłak z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi wygrali Ogólnopolski Konkurs "Student Ma Talent". Gala finałowa odbyła się 19 maja 2015 roku.
Podczas XXV Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej mgr Jakub Ochnio oraz jego uczeń Przemysław Niepokój-Hepnar sięgnęli po główne nagrody. Grand Prix oraz złoty medal Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej trafiły do Jakuba Ochnio, wykładowcy WSIiZ i opiekuna Koła Naukowego Fotografii. Laur ten został przyznany za zdjęcia z cyklów opowiadających o wojnie na Ukrainie. Z kolei Przemysław Niepokój-Hepnar, dokumentujący Romów za południową granicą, otrzymał III nagrodę. Dowiedz się więcej.


Lider Koła Naukowego Diafragma z nagrodą na Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych


Przemysław Niepokój-Hepnar zdobył wyróżnienie w kategorii ludzie za fotografie „Alfa” i „Superrelaks” wykonane w osadzie cygańskiej w Lenartovie. Dowiedz się więcej.
Największy polski konkurs fotograficzny pod znakiem WSIiZ


Rozstrzygnięto 11. edycję największego konkursu fotograficznego w naszym kraju - Wielkiego Konkursu National Geographic. Jurorzy, z Tomaszem Tomaszewskim i Martyną Wojciechowską na czele ocenili blisko 40 000 zdjęć nadesłanych w sześciu kategoriach. Podczas gali nie zabrakło rzeszowskich akcentów. Dowiedz się więcej.

Fotograficzne sukcesy

Student WSIiZ, Przemysław Niepokój-Hepnar, zdobył brązowy medal FIAP podczas  4. Bardaf International Exhibition na Słowacji. Medale FIAP to najwyższe wyróżnienia przyznawane przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej na międzynarodowych salonach fotografii. Nagrodzone zdjęcie powstało podczas pleneru Koła Naukowego Fotografii „Diafragma” w Leżajsku. Na tym samym konkursie dwa medale salonu (srebrny oraz brązowy) zdobył opiekun Koła Naukowego Fotografii, mgr Jakub Ochnio.


Taneczne trio wygrało ogólnopolski konkurs "Student Ma Talent"
Studenci WSIiZ z najważniejszą nagrodą na XIII Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych


Grupa Reportażowa Koła Naukowego Fotografii „Diafragma” zdobyła najważniejszą nagrodę na XIII Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych, pokonując kluby i stowarzyszenia z całego województwa. To jedyne jak dotąd tak duże wyróżnienie w świecie fotografii dla grupy z naszej uczelni. W konkursie pojawiło się blisko pół tysiąca zdjęć wykonanych przez fotografów z 23 organizacji. Dowiedz się więcej.
Koło Naukowe Fotografii „Diafragma” z międzynarodowymi nagrodami

Student WSIiZ - Przemysław Niepokój-Hepnar zdobył brązowy medal FIAP podczas  4. Bardaf International Exhibition na Słowacji. Medale FIAP to najwyższe wyróżnienia przyznawane przez Międzynarodową Federację sztuki Fotograficznej na międzynarodowych salonach fotografii. Dowiedz się więcej.Absolwent WSIiZ zdobywcą jednaj z głównych nagród na BZWBK Press Foto

Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Jakub Ochnio, zdobył nagrodę na najważniejszym konkursie fotografii prasowej w Polsce. Dowiedz się więcej.Jakub Ochnio otrzymał II nagrodę w Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka”

Jakub Ochnio otrzymał II nagrodę w Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Kochać człowieka” w Oświęcimiu. Uznanie jurorów zdobyły m.in. zdjęcia wykonane w Sylwestra na linii frontu. Prezes Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE odwiedził wówczas żołnierzy z batalionu Dniepro-1, stacjonujących w pobliżu donieckiego lotniska. Udało nam się dostać na linię frontu pod koniec grudnia. Dowiedz się więcej.Absolwentka WSIiZ – Kamila Potapiuk – wydała tomik poezji

Absolwentka kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w WSIiZ – Kamila Potapiuk – wydała swój drugi tomik poezji. Półmrok, bo taki tytuł nosi tomik, oprócz porcji wierszy zawiera również fotografie wykonane przez autorkę , które dodatkowo wzbogacają tę publikację. Dowiedz się więcej."Muzyka w fazie" - student WSIiZ nagrał płytę hip-hopową

Pajol DP czyli Bartłomiej Basznianin, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, wydał właśnie debiutancką płytę z muzyką hip-hop. Udowadnia tym samym, że studenci WSIiZ to ludzie z pasją, którzy oprócz nauki realizują swoje marzenia. Dowiedz się więcej.
Absolwent WSIiZ nagrodzony za film z rejsu z osobami niewidomymi


Paweł Goclon, absolwent WSIiZ, zdobył nagrodę jury na Festiwalu Filmów Żeglarskich "JachtFilm" za krótkometrażowy film dokumentalny o rejsie po Bałtyku na Zawiszy Czarnym z osobami niewidomymi. Dowiedz się więcej.

Student WSIiZ z nagrodą za szczególne osiągnięcia artystyczne


Student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Jakub Ochnio, otrzymał nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Dowiedz się więcej.

Wystawa studentki WSIiZ w ramach projektu "Wschód Kultury"

Do końca lipca 2014 roku w budynku Estrady Rzeszowskiej można oglądać wystawę studentki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Gabrieli Piechnik oraz Agaty Kądziołki. Dowiedz się więcej.

Student WSIiZ rozpoczyna karierę wokalną

Zaczynał od coverów na YouTube. Wziął udział w konkursie "WSIZ ma Talent", wystąpił na koncercie na rzeszowskim Rynku , a teraz wydaje własną piosenkę. Dowiedz się więcej.

Geniusze gier komputerowych są z WSIiZ

Czy praca może być pasją? Jak stworzyć grę, kiedy członkowie zespołu są porozrzucani po całej Polsce? Czy można połączyć folklor słowiański z baśniami braci Grimm? Oto zwycięzcy ImagineCup 2014, twórcy gier komputerowych. Dowiedz się więcej.
Student WSIiZ z nagrodą za najlepsze zdjęcie

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, Oleh Krysa otrzymał najwyższy laur w konkursie fotografii socjologicznej pt. "Prywatne/Publiczne". Zdjęcie Oleha pokonało prace fotografów z całej Polski. Dowiedz się więcej.
Studentka WSIiZ nagrodzona w konkursie fotograficznym

Gabriela Piechnik, studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej WSIiZ zdobyła I wyróżnienie w Ogólnopolskim Studenckim Konkursie Fotograficznym "Głębia Spojrzenia" w kategorii fotografia newsowa. Dowiedz się więcej.
Student WSIiZ autorem najlepszego fotoreportażu

Jakub Ochnio otrzymał I nagrodę w konkursie BZ WBK Press Foto za cykl powstały na marszach niepodległości w latach 2011 i 2013. Dowiedz się więcej.
Jakub Ochnio
Jakub Ochnio z prestiżową nagrodą IPA

Jakub Ochnio, student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w WSIiZ otrzymał II nagrodę na International Photography Awards. Dowiedz się więcej.