Laboratorium Grafiki Komputerowej i Sztuki Cyfrowej 

Laboratorium Grafiki komputerowej i Sztuki Cyfrowej jest wyposażone w nowoczesny sprzęt wykorzystywany w większości studiów graficznych, jako profesjonalne narzędzie do pracy i projektowania. Dużą zaletą tego laboratorium są wysokiej jakości ekrany komputerów - zapewniające idealne odwzorowanie koloru, dzięki czemu realizowane projekty graficzne są najwyższej jakości. Sala ta jest swoistym eksperymentem na naszej Uczelni – jest jedyną salą dydaktyczną wyposażoną w komputery firmy Apple. Dodatkową zaletą Laboratorium jest możliwość realizowania w niej przedmiotów związanych z przygotowywaniem aplikacji na urządzenia firmy Apple.Dlaczego jest wyjątkowe?

Jest to nowoczesne laboratorium wyposażone w komputery firmy Apple oraz najnowsze oprogramowanie do edycji zdjęć, tworzenia grafik wektorowych, składu oraz innych działań związanych z grafiką 2D. Pracownia wyposażona jest również w profesjonalne oprogramowanie do tworzenia grafiki 3D. Sprzęt obecny w sali, ze względu na swą ergonomie, to komputery bardzo wygodne, usprawniające pracę.

Jakie daje możliwości studentom?

Zajęcia w laboratorium pomogą studentom zdobyć wiedzę potrzebną do pracy w studiach graficznych lub filmowych, będą nie tylko potrafili złożyć i skomponować materiał wideo, ale także przygotować i wstawić efekty specjalne oraz obiekty trójwymiarowe. Zdobędą także wiedzę z zakresu DTP, pracy z grafiką wektorową, przygotowywania i obróbki grafiki rastrowej. Można przygotować i prowadzić zajęcia dla osób pracujących później jako graficy 2D i 3D, montażyści wideo, pracownicy drukarni czy studia fotograficznego.
Studenci mają szanse uczyć się na profesjonalnym sprzęcie wykorzystywanym na całym świecie przez firmy graficzne.

Co oferuje firmom?

W zakresie usług komercyjnych laboratorium – dzięki kadrze i wyposażeniu – jest w stanie świadczyć usługi z zakresu:
  • Edycji i obróbki zdjęć,
  • Edycji i obróbki video,
  • Projektowania graficznego z zakresu identyfikacji wizualnej, reklamy, ogólnie pojętej grafiki – w tym procesów DTP,
  • Animacji i produkcji 3d,
  • Modelowania, teksturowania.

Wyposażenie

15 komputerów klasy iMac (27”) wyposażonych w nowoczesne oprogramowanie do tworzenia grafiki.

Opiekun: mgr Łukasz Bis
Kontakt: lbis@wsiz.rzeszow.pl