Rozpocznij studia na specjalności dodatkowej - ZOOTERAPIA 

Poznaj tajniki zooterapii i pracuj w ciekawym zawodzie. Studenci WSIiZ ze wszystkich kierunków studiów mogą zdobyć dodatkowe umiejętności i stać się bardziej atrakcyjni na rynku pracy.
Do 12 marca 2017 roku trwa rekrutacja na studia na specjalności dodatkowej – ZOOTERAPIA. Zajęcia będą odbywać się od marca do czerwca 2017r.

Wybierając tę specjalność poszerzysz swój warsztat o dodatkowe umiejętności zooterapeutyczne.

Praca terapeuty z osobami niepełnosprawnymi przy udziale zwierząt, takich jak: konie, koty, psy, pozwoli Ci zastosować klasyczną rehabilitację w lżejszej formie, jaką jest zooterapia.

Zajęcia praktyczne ze zwierzętami będą się odbywać w Centrum Zooterapii WSIiZ w Kielnarowej, dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych (od 17:00).

Według dr Darii Sawaryn, koordynatora merytorycznego specjalności i zooterapeuty, „Terapia ze zwierzętami stała się bardzo popularną formą usprawniania psychoruchowego i wpisała się na stałe w wachlarz działań rehabilitacyjnych  stosowanych w takich chorobach, jak: mózgowe porażenie dziecięce, autyzm dziecięcy, zespół Downa czy tez choroby wieku geriatrycznego (choroba Parkinsona, Alzhaimera)”.

Więcej informacji na stronie zooterapia.wsiz.pl.Zapisz
Opublikowano: 2017-01-26