MISS WSIiZ – ruszyły eliminacje do konkursu na najpiękniejszą studentkę WSIiZ! 

Konkurs Miss WSIiZ to ważne wydarzenie w rzeszowskim kalendarzu uczelnianych imprez. Organizowany cyklicznie przez Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. Tegoroczna, piąta edycja będzie wyjątkowa ze względu na obchodzony w tym roku jubileusz konkursu.Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, kandydatki posiadające status studenta WSIiZ poprzez zgłoszenia online przesyłają swoje zdjęcia wraz z krótką charakterystyką poprzez portal www.miss.wsiz.rzeszow.pl do 24 marca. W terminie od 28 marca do 1 kwietnia, społeczność akademicka WSIiZ może głosować na swoje faworytki. 7 studentek kierunków polskojęzycznych i 3 studentki kierunków prowadzonych w języku angielskim, które otrzyma największą liczbę głosów, zakwalifikuje się do finału konkursu. Dodatkowo, Rada Samorządu Studenckiego WSIiZ zastrzega sobie prawo do przydzielenia dwóch tzw. dzikich kart.

Drugi etap rozstrzygany jest podczas uroczystej Gali finałowej. Kandydatki do tytułu Miss WSIiZ zaprezentują się w różnych odsłonach, zaczynając od wydania casual na sukniach wieczorowych kończąc.

-  To piękne, ambitne młode kobiety, które mają wielkie marzenia. Jednym z nich jest z pewnością również korona najpiękniejszej studentki uczelni. Wybory Miss WSIiZ to coś więcej niż „spacer po wybiegu”. To praca, którą każda z kandydatek musi włożyć w opanowanie choreografii podczas licznych prób, czy przedsięwzięcie stresu podczas Gali Finałowej. Mam nadzieję, że każda z nich będzie czerpać z udziału w konkursie jak najwięcej satysfakcji. Wewnętrzne piękno jest bowiem równie ważne jak to zewnętrzne. – mówi Kinga Bednarz, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego WSIiZ oraz Koordynator konkursu. 

Ze względu na międzynarodowy charakter społeczności akademickiej, gala prowadzona będzie w dwóch językach: polskim i angielskim. W przerwach pomiędzy prezentacjami finalistek publiczność będzie miała okazję podziwiać liczne występy najzdolniejszych studentów WSIiZ oraz obejrzeć pokazy mody.

Gala finałowa odbędzie się 21 kwietnia 2017 roku o godzinie 19:00 w Klubie Akademickim IQ.


Opublikowano: 2017-03-17 
Tagi: