Student WSIiZ w TVN 

W maju poprowadził spotkanie z Marcinem Mellerem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a w lipcu trafił na staż do TVN. Kamil Tokarz, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej uczy się dziennikarskiego fachu w redakcji „Dzień Dobry TVN”.


Kamil Tokarz podczas pracy nad programem "Dzień Dobry TVN"

Staż w "Dzień Dobry TVN" rozpoczął się od poznania redakcji, jej struktury i systemu funkcjonowania.

- Przez pierwsze dwa dni proponowałem tematy związane z wakacjami i wszystkim, co się z nimi wiąże - odpoczynkiem, modą, dorywczą pracą, koncertami itp. Potem przyszedł czas na działania związane z wyszukiwaniem informacji o gościach wybranych do konkretnych już tematów - rzeczy aktualne, ciekawostki i wydarzenia z życia, o których niewiele osób, a najlepiej nikt wcześniej nie mówił – wyjaśnia Kamil Tokarz.

Student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w TVN zajmuje się także umawianiem gości do konkretnych odcinków i przeprowadzaniem rozmów z nimi. Współpracuje także z osobami piszącymi scenariusze programu.


Studio programu "Dzień Dobry TVN"

- Przed rozpoczęciem programu, już od wczesnych godzin porannych kilkudziesięcioosobowa ekipa przygotowuje wszystko - rozstawia kamery, ustawia krzesła, instrumenty, owoce itd. – opowiada Kamil. W tym samym czasie prowadzący ustalają ostatnie szczegóły i wchodzą na przygotowany plan. Wtedy rozpoczyna się program na żywo.

- Jako stażysta miałem przyjemność witać przychodzących na wcześniej ustalone godziny gości, i opiekować się nimi do czasu wejścia na antenę. Staż w DDTVN to dla mnie niesamowita przygoda i piękne doświadczenie na całe życie – podsumowuje Kamil Tokarz.
Opublikowano: 2014-07-11