Aktualności naukowe 

 

 • W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wielkie pytania w nauce i kulturze”, inspirujący wykład pt. „Terroryzm i piękno – między historią a literaturą” wygłosił prof. Stefan Chwin, jeden z największych znawców literatury, eseista, wybitny krytyk literacki, pisarz, którego książki przetłumaczono na 20 języków, człowiek o szerokich horyzontach i niezwykła osobowość. Profesor zachwycił zgromadzoną publiczność oryginalną tematyką wykładu oraz bogactwem i pięknem języka polskiego.
  Wykłady otwarte, konferencje, seminaria;Aktualności naukowe
 • Copernicus Center Press to prestiżowe wydawnictwo, którego współzałożycielem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W ostatnim czasie w jego ramach zostały wydane kolejne interesujące publikacje.
  Aktualności naukowe
 • Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców. Wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia jest naukowiec WSIiZ, dr Zofia Nizioł-Łukaszewska z Katedry Kosmetologii Wydziału Medycznego.
  Aktualności naukowe
 • Głównym celem wyjazdu do Indii był udział w IX Międzynarodowej Konferencji Geomorfologicznej. Konferencja odbyła się w  dn. 6-11 listopada 2017 r. pod hasłem Geomorphology and Society, a jej głównym organizatorem był Indyjski Instytut Geomorfologiczny. 
  Aktualności naukowe
 • Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców. Wśród laureatów tego wspaniałego wyróżnienia jest Pani dr Zofia Nizioł-Łukaszewska, adiunkt w Katedrze Kosmetologii Wydziału Medycznego naszej Uczelni. W XII edycji konkursu stypendia otrzyma 209 wybitnych młodych naukowców spośród 1159 ubiegających się kandydatów.
  Aktualności naukowe
 • 24 listopada 2017 roku odbyła się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Idee i społeczeństwo – filozoficzne podstawy podejmowania decyzji. W 150 rocznicę urodzin profesora Leona Petrażyckiego”, organizowana przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz Uniwersytet Rzeszowski.
  Aktualności naukowe
 • Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie otrzymało nagrodę Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji i tytuł Innowacyjnej szkoły. Nagroda została przyznana w ramach I edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji podczas II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce. Rzeszowskie liceum, które w tym roku obchodzi 25-lecie działalności, było jedyną tego typu placówką z Podkarpacia, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie, potwierdzające wysoki poziom i nowatorski charakter nauczania.
  Aktualności naukowe
 • Tygodniowy wyjazd badawczy dr Magdaleny Hoły-Łuczaj do Wageningen University & Research Center (Wageningen, Holandia) – uczelni sklasyfikowanej obecnie na 64. miejscu w The Times Higher Education World University Ranking 2017 – był możliwy dzięki grantowi przyznanemu w konkursie „Miniatura 1” Narodowego Centrum Nauki na realizację projektu „Ekstensjonizm zobowiązań etycznych wobec rzeczy użytkowych - analiza postnaturalnego enwironmentalizmu”.
  Aktualności naukowe