• WSIiZ w ocenie niezależnych ekspertów
  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od kilku lat poddawana jest weryfikacji poprzez uznane rankingi i oceny prowadzone przez niezależnych ekspertów krajowych, jak i międzynarodowych. W Europie jednym z najbardziej popularnych rankingów jest U-Multirank, realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej. W Polsce najbardziej prestiżowy jest ranking magazynu Perspektywy. Uznaniem cieszy się również Ogólnopolski Program Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. We wszystkich WSIiZ jest jednym z krajowych liderów niepublicznych szkół wyższych.
 • Wybierz studia we WSIiZ – po tych studiach jest praca!
  Do 31 lipca można składać podania na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Oferta edukacyjna uczelni w tym roku jeszcze skuteczniej odpowiada na potrzeby rynku pracy. Kandydaci na studia w roku 2017 mogą być pewni, że wybierając praktyczne studia we WSIiZ, wybierają udaną karierę zawodową. Efekty takiego kształcenia widać na rynku pracy – według ministerialnych badań absolwenci WSIiZ najkrócej spośród absolwentów wszystkich uczelni podkarpackich szukają pracy.
 • Absolwenci WSIiZ najszybciej znajdują pracę wg ministerialnego badania
  Wyniki drugiego ministerialnego badania losów absolwentów uczelni polskich realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wskazują, że absolwenci studiów we WSIiZ najkrócej szukają pracy spośród absolwentów wszystkich uczelni podkarpackich. Dodatkowo absolwenci z kilku kierunków WSIiZ zarabiają najwięcej w porównaniu z abiturientami pozostałych uczelni z regionu.
 • Badania naukowców WSIiZ wśród najważniejszych polskich osiągnięć naukowych za 2016 rok
  Zespół naukowców z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie opracował nowe rozwiązania w obszarze komputerowej inteligencji – głębokiego uczenia. Dokonania te zauważone zostały przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i znalazły się w publikacji „Osiągnięcia polskiej nauki 2016”.
 • Rozwijamy Twoje talenty - system wsparcia dla studentów WSIiZ
  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już od pierwszego semestru realizuje unikalny system wspierania studentów w oparciu o rozwijanie ich talentów i predyspozycji. System ma szczególne znaczenie na początku edukacji wyższej i skierowany jest nie tylko do maturzystów uzdolnionych, ale również tych z pewnymi deficytami edukacyjnymi powstałymi w trakcie poprzednich szczebli kształcenia.
 • Sukces studenta WSIiZ w międzynarodowym konkursie w Paryżu
  W międzynarodowym konkursie PX3 Prix de la Photographie odbywającym się w Paryżu, jedną z nagród zdobył Przemysław Niepokój-Hepnar, krośnianin i student grafiki komputerowej w mediach WSIiZ w Rzeszowie. Jest to kolejne prestiżowe wyróżnienie dla tego utalentowanego fotografa, który kilka dni temu otrzymał nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
 • Dobrego, wakacyjnego wypoczynku!
  Drodzy Studenci i Absolwenci,
  cieszymy się z Waszych osiągnięć podczas studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wyrażamy nadzieję, że sukcesy odnoszone przez Was na polu naukowym, artystycznym, sportowym i organizacyjnym – w mijającym roku akademickim 2016/2017 – będą mocną i dobrą podstawą do realizacji dalszych planów zawodowych jak i życiowych pasji.
  Do zobaczenia w październiku, także w ramach Klubu Absolwenta WSIiZ, a tymczasem załączamy życzenia: DOBREGO, WAKACYJNEGO WYPOCZYNKU!
  Społeczność Akademicka WSIiZ w Rzeszowie
 • WSIiZ wysoko w prestiżowym rankingu "Perspektyw"
  Najnowszy Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich PERSPEKTYWY 2017 potwierdza, że WSIiZ jest najlepszą uczelnią niepubliczną w Polsce południowo-wschodniej, jak i całej Polsce Wschodniej. W zestawieniu z wynikami z ubiegłego roku uczelnia awansowała w najważniejszych z punktu widzenia kandydata na studia kategoriach – umiędzynarodowienie, warunki studiowania, siła naukowa oraz preferencje pracodawców.
 • Rzeszowska Akademia Inspiracji ma już pięć lat!
  Rzeszowska Akademia Inspiracji (RAI) to program edukacyjny Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który ma na celu pomoc dzieciom i młodzieży na wszystkich poziomach edukacji w rozwoju kompetencji istotnych w dzisiejszym świecie. Ostatnia edycja pod nazwą „Poprzez Rzeszowską Akademię (RAI) do świata” realizowana była przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 • Naukowiec WSIiZ z referatem na Uniwersytecie w Oksfordzie
  W dniach 19-22 lipca br. pracownik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dr Konrad Szocik będzie uczestniczyć w konferencji naukowej na Uniwersytecie w Oksfordzie. Konferencja pod tytułem “Religion, Society, and the Science of Life” organizowana przez Ian Ramsey Centre for Science & Religion gromadzi filozofów i naukowców z całego świata.
 • Zakończył się roczny program edukacyjny „Lekcja na 12 gwiazdek”
  „Lekcja na 12 gwiazdek” to pilotażowy program edukacyjny Komisji Europejskiej w Polsce, realizowany na terenie Podkarpacia przez ostatnie 12 miesięcy. Projekt był skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z miast i miejscowości mających poniżej 50 tys. mieszkańców. Łącznie udział w nim wzięło ponad 600 młodych mieszkańców regionu.

 • Naukowiec WSIiZ stypendystą słowackiego Narodowego Programu Stypendialnego
  Doktor Kamil Łuczaj, pracownik Zakładu Badań nad Szkolnictwem Wyższym WSIiZ, został stypendystą słowackiego Narodowego Programu Stypendialnego (Národný štipendijný program), znajdując się w gronie naukowców z całego świata, których pobyt badawczy na Słowacji sfinansuje rząd tego kraju.
Galeria filmów
>