Nowości wydawnicze Copernicus Center Press 

Ukazały się nowe, bardzo interesujące pozycje wydawnicze oficyny Copernicus Center Press, którego współzałożycielem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wydawnictwo należy do najbardziej prestiżowych w skali ogólnopolskiej. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedziami oraz nowości wydawniczymi.

Wydawnictwo Copernicus Center Press utworzone zostało w październiku 2012 roku przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Fundację Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie.
Nowości wydawnicze to dwie pozycje autorstwa Księdza Profesora Michała Hellera.

Pierwsza pt. „Podróże z filozofią w tle”

Książka jest wyborem zapisków z dziennika Michała Hellera, prowadzonego przez autora Filozofii przypadku podczas licznych podróży po świecie. Ukazuje nieco inne oblicze autora, nie tylko naukowca, lecz także bystrego obserwatora życia, miłośnika literatury i sztuki. Znajdziemy tu rozważania o pięknie matematyki, starogreckiej poezji, refleksje z dyskusji z ks. Tischnerem, Richardem Dawkinsem, notatki z podróży do Moskwy, Japonii czy konferencji w Castel Gandolfo, a także recenzje lektur i zapiski z wakacji.

Druga pt. „Jak być uczonym”

Michał Heller dzieli się własnymi doświadczeniami w przeżywaniu wielkiej, choć - jak pisze – trudnej przygody, jaką jest uprawianie nauki. Może być ona źródłem ogromnej przyjemności związanej z odkrywaniem tajemnic świata, ale wymaga także wiele wysiłku i poświęceń. To niezwykle inspirująca lektura dla ludzi młodych, którzy dopiero wkraczają na naukową ścieżkę. Zawiera wiele praktycznych rad jak rozwijać swoje zdolności i jak godzić pracę twórczą z codziennym życiem.

Informacje nt. nowości wydawniczych Copernicus Center Press można znaleźć na stronie: https://www.ccpress.pl/nowosci
Opublikowano: 2017-09-08 
Tagi: